Plama po czerwonym winie – jak się zachować?

Każda osoba, którą dotknął problem plamy po czerwonym winie wie, że plamy te nie należą do najłatwiejszych do usunięcia. Na szczęście, można sobie z nimi poradzić. Chcielibyśmy przedstawić Państwu jak zachować się jeżeli nasze ubranie lub dywan zostanie zaplamione tym szlachetnym trunkiem.

 1. W przypadku świeżej plamy po czerwonym winie:
  1. należy ją polać białym winem lub szampanem.
  2. Innym sposobem reakcji na nową plamę po czerwonym winie jest namoczenie rzeczy w amoniaku (kolorowe pranie) lub w roztworze ze spirytusu (białe pranie).
  3. Kolejnym sugerowanym przez nas sposobem na wyzbycie się świeżej plamy po czerwonym winie jest dokładne posypanie jej solą. Sól wchłania zarówno wilgoć, jak i kolor plamy.
 2. Gdy mamy do czynienia z trwałą plamą po czerwonym winie:
  1. można ją zniwelować poprzez zastosowanie mydła z ciepłą wodą i odrobiną amoniaku.
  2. Skutecznym sposobem może również się okazać użycie kremu do golenia. W tym przypadku należy go równomiernie nałożyć na zabrudzone miejsce, a po kilkunastu minutach spłukać ciepłą wodą.

Po dokładnym pokryciu plamy wskazanym powyżej „detergentem” należy niezwłocznie oddać rzecz do profesjonalnego prania (wodnego) lub do prania dywanu w tzw. Kąpieli wodnej, wzywając kuriera LUXpralnie.pl za pośrednictwem numeru telefonu 512 155 550 lub za pośrednictwem strony internetowej www.luxpralnie.pl.