TECHNOLOGIA

Powierzając sieci LUXpralnie.pl  garderobę, pościel, ręczniki oraz dywany można mieć pewność, że nie tylko skutecznie ją upierzemy, ale także dzięki innowacyjnym na rynku technologiom nie dopuścimy do jej degradacji na skutek prania. W procesie technologicznym prania korzystamy z systemów: IBW, Aquatouch, a także ze specjalistycznych urządzeń i atestowanych środków chemicznych, dzięki którym dbamy zarówno o Państwa garderobę jak i o wspólne środowisko.

Czyszczenie i impregnacja wyrobów skórzanych

Czyszczenie i impregnacja wyrobów skórzanych to proces złożony, ponieważ poza czyszczeniem (z uwzględnieniem najwyższej staranności ze względu na szlachetność skóry jak i indywidualność wyrobu, oraz zastosowaniem profesjonalnych środków czyszczących i uszlachetniających) artykuły skórzane poddawane są różnorodnym zabiegom, m. in. korekcie koloru, nabłyszczaniu, warsowaniu, nakładaniu pigmentu, impregnacji czy utrwaleniu uzyskanego efektu. Większość prac wykonywana jest ręcznie, a dobór procesu technologicznego i preparatów jest kwestią indywidualną dla każdego wyrobu. W procesie czyszczenia skór stosowane są środki czyszczące, zmiękczające oraz natłuszczające. Przy czyszczeniu kożuchów i futer wykorzystywane są emulsje nabłyszczające, które w znaczny sposób wpływają na wygląd włosa futer po czyszczeniu. Końcowym etapem czyszczenia garderoby skórzanej jest szczotkowanie włosia, oraz stosowanie impregnacji z zastosowaniem środków rewitalizujących, natłuszczających i impregnujących. Odzież skórzana po zastosowaniu impregnacji jest zabezpieczona przed działaniem warunków atmosferycznych (deszcz, śnieg).

Pranie Garderoby

Przy praniu garderoby wykorzystujemy innowacyjną technologię IBW (ang. Idro Bio Wash), która polega na praniu tkanin i skór w wodzie bez wykorzystania czterochlorku etylu. Jest to najlepsza alternatywa dla prania chemicznego, które jak pokazują badania może być szkodliwe dla zdrowia. IBW jest metodę prania wodnego dla wszystkich rodzajów materiałów wykorzystującą zestawy delikatnych produktów chemicznych o dużej sile czyszczącej (8ph), dozowane podczas procesu prania. Znakomite efekty usuwania brudu, miły zapach, miły dotyk oraz ekologia – to główne zalety wodnego systemu IBW. W technologii IBW pierzemy odzież, która do tej pory klasyfikowała się tylko do prania chemicznego (np. spodnie, garnitury, garsonki, płaszcze, odzież sportową, zasłony, koce), jak również inne delikatne artykuły wykonane z wełny, angory, jedwabiu, tkaniny wiskozowej itp. Technologia prania IBW umożliwia wypranie odzieży skórzanej (za wyjątkiem skór licowych) dając znakomite efekty usunięcia brudu.

[embedyt]http://youtu.be/SGE5253jh20[/embedyt]


Pranie Dywanów

Proces prania dywanów i wykładzin, ułożonych na specjalnie do tego celu przystosowanych siatkach, rozpoczynamy od pozbycia się zanieczyszczeń stałych przy użyciu turbo-trzepaczki mechanicznej wibrującej z częstotliwością uderzeń ok. 40 tys./minutę. Trzepanie realizowane jest zarówno od strony runa jak i osnowy, aby w następnej kolejności przystąpić do użycia specjalnych detergentów połączonych z odpowiednimi dodatkami, które pozwolą na oddzielenie brudu od włókna, rozbicie zabrudzeń na drobne cząsteczki i ich spłukanie.

W dalszym procesie technologicznym wykorzystywana jest maszyna dyskowa ze szczotką miękką wirującą z prędkością od 100 do 200 obrotów/min z jednoczesnym podgrzewaniem wody. Po oczyszczeniu dywanów przystępujemy do suszenia dmuchawą oczyszczającą, a następnie do impregnacji, usuwania nieprzyjemnych zapachów i pokrycia dywanów systemem antyalergicznym.

[embedyt]http://youtu.be/Ax7OV7_BT48[/embedyt]