Idealnie wyprasowana koszula, czyli jaka?

Niewiele jest osób, które lubią prasować koszule. Szczególnie mężczyźni omijają deskę i żelazko szerokim łukiem. Prasowanie koszul należy do tych czynności, które warto powierzyć specjalistom takim jak LUXpralnie.pl. Chcielibyśmy przedstawić w skrócie jak my to robimy.

Koszule prasujemy tylko i wyłącznie gdy są czyste, ponieważ wysoka temperatura może utrwalić zabrudzenia i przebarwienia. Przypominamy, że konieczne jest dostosowanie temperatury do tkaniny prasowanej koszuli- potrzebne informacje znajdziecie na metce. Całą czynność zaczynamy od prasowania kołnierzyka. Każdy element składający się z więcej niż jednej warstwy tkaniny należy prasować z obu stron, np. kołnierzyk czy mankiety. Początkowo prasujemy stronę wewnętrzną koszuli. Kolejnym ważnym elementem prasowania koszuli są jej rękawy. Prasując, omijamy oczywiście kontaktu żelazka z guzikami. Rękawy rozkładamy wzdłuż ich szwu, dbając o to, aby tak jak w przypadku kołnierzyka nigdzie nie powstały fałdy. Następnie rękaw, razem z całą koszulą, odwracamy na druga stronę i dalej prasujemy. W kolejnym kroku przechodzimy do największych elementów koszuli. Prasowanie rozpoczynamy od lewego przodu. Później koszula obracana jest na „plecy” i dalej, aż do prawego przodu prasowana (dokładnie każdy z elementów). Prasując koszulę skupiamy się na ich frontach, gdyż to na nich najlepiej widać zagniecenia (dobrze wyprasowany przód koszuli daje efekt jej świeżości). Po wszystkim koszula jest zawieszana na wieszaku i powlekana folią ochronną. Ostatecznie perfekcyjnie wyprane i wyprasowane koszule trafiają do klienta, który po skorzystaniu z usługi powinien odwiesić koszulę do szafy.luxpralnie_prasowalniczy

Niezwykle istotnym elementem procesu prasowania jest rodzaj i jakość wykorzystywanego sprzętu do prasowania. Naprawdę dobre wyprasowanie możliwe jest wyłącznie przy wykorzystaniu generatorów pary. Zaletą takiego urządzenia jest dostarczenie większej ilości pary, która szybciej zmiękcza tkaninę, co pozwala lepiej rozprasować materiał. Przy wykorzystaniu profesjonalnych zestawów żelazek z generatorami pary już sama para wyrzucana pod dużym ciśnieniem z żelazka prasuje materiał, co powoduje, że znacznie mniejszego znaczenia nabiera ciężar żelazka i temperatura. Dzięki temu rozwiązaniu chronimy tkaniny przed wyświeceniem spowodowanym tarciem żelazka z dużą temperaturą.

Należy pamiętać również, że sama deska do prasowania musi spełniać określone wymogi. Duża ilość pary bardzo szybko powoduje skraplanie się pod deską wody, dlatego też nie mogą to być deski pełne, a najlepiej jeśli posiadają odciąg pary i podgrzewanie.

Dobrze wyprana i wyprasowana koszula jest wizytówką nie tylko mężczyzny. W tym celu wystarczy jedynie zamówić kuriera LUXpralnie.pl za pośrednictwem numeru telefonu 512 155 550 lub za pośrednictwem strony internetowej www.luxpralnie.pl.