Jak postępować z puchową odzieżą?

Specjaliści z sieci LUXpralnie.pl zalecają częste wietrzenie odzieży puchowej, nawet przez kilka dni, ale nie wolno tego robić  na pełnym słońcu. Odzież puchowa nie powinna być prana więcej niż 2 razy w sezonie zimowym, ponieważ podczas normalnego prania pierze traci tłuszcz i puszystość co sprawia że odzież traci swoje własności termiczne. W przypadku zaplamionej odzieży, przed oddaniem jej do LUXpralnie.pl należy:

  1. Gdy mamy do czynienia ze świeżymi plamami – zetrzeć je czystą wilgotną ścierką z odpowiednim detergentem,
  2. Gdy są to plamy zaschłe – wyczesać je miękką szczotką.

Poza tym należy także wyjąć pasek, odpiąć kaptur, kołnierz oraz podpinkę, która może farbować w praniu. Miejsca, w których są plamy oraz kołnierz, mankiety i brzegi kieszeni należy przetrzeć miękką gąbką z mydłem żółciowym, najlepiej w postaci płynnej. Trzeba także rozpiąć rzepy, zamknąć zamki, poluzować sznurki , a odzież wywinąć na lewą stronę.

UWAGA! Świeżo wyprana odzież puchowa nie powinna leżeć zwinięta na półce. Można przechowywać tylko całkowicie wysuszoną odzież. Należy pilnować, aby nie gnieść pierza, ponieważ może się ono zbić, a tym samym mogą się pogorszyć jego właściwości ogrzewające.