Pranie chemiczne – do walki z ciężkimi zabrudzeniami

Pranie chemiczne jest niczym innym, jak czyszczeniem czy też praniem na sucho. Wstępny proces polega na tzw. konserwacji. Część odzieży, która jest najmocniej zabrudzona, zostaje wstępnie zaprana w celu usunięcia plam przy pomocy organicznych rozpuszczalników. Mając na uwadze liczne, często „ciężkie” zabrudzenia, proces ten jest konieczny, ponieważ tylko lekkie zabrudzenia należą do rozpuszczalnych w wodzie. Statystycznie rzecz biorąc, ponad 70% zabrudzeń odzieży trafiającej do LUXpralnie.pl, wymaga procesu prania chemicznego.
Oczywiście, nie oznacza to, że jest to proces negatywnie wpływający na oddawany asortyment. Odzież poddawana praniu chemicznemu wymaga mocniejszych detergentów, jednak są one zupełnie bezpieczne, przez co ich prawidłowe zastosowanie nie wywołuje rozdarć, pęknięć oraz innego rodzaju uszkodzenia materiału.
Kolejnymi krokami po praniu chemicznym są prasowanie, nadanie odzieży zapachu oraz pakowanie. Mimo, iż samo pranie jest czasochłonne i wymaga dokładności, to efekt końcowy jest w pełni zadowalający.
Na koniec warto wspomnieć, iż w sieci LUXpralnie.pl praniem chemicznym zajmują się prawdziwi profesjonaliści, dlatego tego typu pranie gwarantuje pełną satysfakcję Klienta korzystającego z nowoczesnej oferty „Pranie na telefon”.